Dzisiaj chciałbym Wam pokazać jak Canal+ próbuje mnie zastraszyć abym zmienił treść oświadczenia. W piśmie, które za chwilę przeczytacie, ich prawnik twierdzi, że większość tego co napisałem w oświadczeniu i uzupełnieniu do oświadczenia jest nieprawdą. Oczywiście pismo od nich jest jednym wielkim kłamstwem i za chwilę przeanalizuję je dla Was. Ale zanim to zrobię, zapoznajcie się z pismem: list_adwokacki_2023.08.11.pdf.
Z pisma usunąłem jedynie swoje dane kontaktowe oraz dane kancelarii, która wysłała pismo - resztę przekazuję w oryginalnej postaci.


Jak już jesteście po lekturze listu adwokackiego, pora na jego analizę i wykazanie kłamstw zawartych w treści. Pismo będę analizował w kolejności od góry do dołu, bez przeskakiwania pomiędzy stronami. Zaczynamy:
1) "działania Canal+ S. A. nakierowane są wyłącznie na przeciwdziałanie naruszeniom..."
Już to pismo jest próbą cenzurowania niewygodnych dla nich informacji, a kroki, które podejmowali wcześniej nie miały nic wspólnego z jakąkolwiek ochroną - posiadam historię formularzy kontaktowych od 2016 włącznie i nigdy nie wysłali żadnego wiarygodnego zgłoszenia. Zamiast tego nękali mnie i zastraszali. O metodach jakie stosowali dowiecie się więcej z głównego oświadczenia, które jest dostępne pod linkiem: https://vox-epopuli.com/oswiadczenie.html.

2) "użycia określenia 'pracownik Canal+ wysyłał na mnie kolejne fałszywe donosy'..."
Posiadam historię wiadomości, które wysyłali do serwerowni i wiadomość wysyłana przez pracownika Canal+ nie wskazuje na żaden link z mojej strony www - po prostu wysyłał e-maile do serwerowni strasząc ich ogromnymi kwotami. A mowa tu o serwerowni Online.net, która nie zezwalała na hostowanie stron łamiących prawo, a jakoś do czasu pojawienia się pracownika Canal+ nigdy nie mieli wobec mnie zastrzeżeń, które nagle się pojawiły po fałszywych donosach. A z Online.net korzystałem przez wiele lat. Cóż za przypadek.

3) "co do kwestii rejestratora domen, od którego rzekomo..."
Nie rzekomo tylko pracownik Canal+ podjął próbę wyłudzenia mojej domeny co udowodniłem w oświadczeniu przekazując screen z rozmowy z pracownikiem rejestratora domen. I jeszcze tłumaczenie, że kradzież nie była ich celem - więc co było tym celem? Sprawdzenie zabezpieczeń rejestratora domen? No właśnie. Zwykłe robienie wody z mózgu.

4) "opisane w oświadczeniach wydarzenia związane z zakończeniem współpracy z Panem przez pośredników,..." ⮜ 2x
Kłamstwo numer 1: żaden z moich serwisów, których dotyczy oświadczenie nie hostował plików - na serwerach były jedynie pliki skryptów, bazy danych oraz szablony graficzne.
Kłamstwo numer 2: przez 10 lat współpracy z CashBill, CashBill nigdy nie miał do mnie zastrzeżeń aż pojawił się pracownik Canal+ i zaczął ich straszyć ogromnymi kwotami - identyczna sytuacja jak opisana w punkcie 2).

5) "baza adresów e-mail pochodząca z działalności Pana serwisów..." ⮜ 2x
Kłamstwo numer 1: firmy, z którymi podpisywałem umowy, nazwy moich serwisów www wpisywały bezpośrednio do umów i aneksów, albo otrzymywały pliki z adresami e-mail podpisane nazwami moich domen. Nawet jeżeli te firmy nie zapisywały tych informacji, zawsze istniała możliwość kontaktu z nimi abym przekazał listę domen, z których pochodzą adresy. Ale wiadomo, nie zadaje się trudnych pytań jeżeli reklama jest tania i skuteczna.
Kłamstwo numer 2: kwestia rozpowszechniania została przeze mnie wyjaśniona w punkcie 4).

6) "Canal+ Polska S.A. nigdy nie prowadziła wspólnych działań..."
Pełnomocnik Vivarto, który był tak naprawdę z nadania CDA, mówił co innego. A chętnie dzielił się wiedzą myśląc, że mnie przestraszy.

7) "W żadnym wypadku nie było, nie jest i nigdy nie będzie intencją Canal+ Polska S.A. cenzorowanie Internetu oraz niszczenie i atakowanie właścicieli stron Internetowych" ⮜ 2x
Kłamstwo numer 1: Canal+ od dawna próbuje wykorzystywać ten wyrok https://www.telepolis.pl/tech/wydarzenia/fili-cc-tworca-skazany-47-mln-zl-kary aby zrównać linki ze streamingiem. Jeżeli im się to uda, właściciele serwisów internetowych będą odpowiadać za linki dodawane przez użytkowników tak jakby te treści były u nich na stronie. Czyli agresywna próba wprowadzenia autocenzury, która nie udała się już dwa razy podczas ACTA oraz ACTA 2.0.
Kłamstwo numer 2: jeżeli składanie fałszywych zeznań nie podpartych dowodami, zastraszanie oraz nękanie przez lata, nie jest próbą niszczenia to co w takim razie jest?

8) "W serwisach prowadzonych przez Pana od lat regularnie i w zorganizowany sposób dochodziło do rozpowszechniania na masową skalę treści prawno-autorskich, bez zgody podmiotów uprawnionych, w tym utworów audiowizualnych, do których prawa przysługują spółce."
Nigdy nie otrzymałem wiarygodnego zgłoszenia od Canal+ wysłanego przez formularz zgłoszeniowy, a jak już wspominałem, historię formularza kontaktowego i zgłoszeniowego zbieram od 2016 roku (włącznie).

9) "Działalność serwisów oparta była o zorganizowane rozpowszechnianie treści bez licencji w celach zarobkowych poprzez publikowanie i rozprowadzanie odnośników..." ⮜ 2x
Kłamstwo numer 1: jeżeli faktycznie dochodziłoby do naruszeń, zgodnie z Polskim prawem powinni mi wysłać zgłoszenie. Natomiast nigdy tego nie zrobili. Zapomina im się, że oprócz obowiązków administrator strony internetowej ma też prawa. Tak samo jak oni mają prawa ale też obowiązki.
Kłamstwo numer 2: serwisy były w pełni darmowe - każdy mógł dodawać nowe treści oraz odczytywać treści innych użytkowników. Działalność serwisów była zgodna z Polskim prawem czego dowodem jest umorzenie dochodzenia w 2019 roku. Więcej o tym można przeczytać tutaj: https://vox-epopuli.com/uzupelnienie-oswiadczenia.html.

10) "Canal+ Polska S.A. wielokrotnie podejmował próby kontaktu z Panem bezpośrednio lub pośrednio poprzez zgłoszenia wysyłane do podmiotów pośredniczących, które z pewnością przekazywały pisma Spółki." ⮜ 2x
Kłamstwo numer 1: ponowna wzmianka o zgłoszeniach. Dlatego odsyłam do punktu 9)
Kłamstwo numer 2: skąd pewność, że ktokolwiek mi cokolwiek przekazywał? Poza tym dlaczego podobno korzystali z pośredników jak każdy mój serwis posiadał formularz kontaktowy oraz formularz zgłoszeniowy? Równie dobrze mogą się teraz tłumaczyć, że podejmowali próby kontaktu z pomocą gołębia pocztowego.

11) "Od 2019 roku otrzymywał Pan regularnie z różnych stron (bezpośrednio od Spółki jak i podmiotów pośredniczących) wezwania do zaprzestania działalności naruszającej prawa autorskie Canal+ Polska S.A. Nie były to fałszywe donosy czy 'niezamawiane reklamy', jak to Pan sformułował w swoim oświadczeniu, tylko wiarygodne zgłoszenia od podmiotu uprawnionego popartego opisem stanu faktycznego działalności serwisów i niejednokrotnie z dołączonym materiałem dowodowym." ⮜ 3x
Kłamstwo numer 1: kolejny raz wzmianka o zgłoszeniach, których nie było. Dlatego nie chcę się powtarzać i odsyłam do punktu 9)
Kłamstwo numer 2: adres e-mail, na który w pewnym momencie zaczęli wysyłać mi zapowiedzi swoich produkcji nie widniał na żadnej ze stron. Więc jeżeli pozyskanie adresu w nielegalny sposób i wysyłanie na ten adres reklam nie jest niezamawianą reklamą to czym jest?
Kłamstwo numer 3: pod adresem oświadczenia https://vox-epopuli.com/oswiadczenie.html zaprezentowałem przykładową wiadomość reklamową jaką wysyłał Canal+, a która jest tu opisywana jako forma wiadomości z materiałem dowodowym. Ostatnio przeglądałem historię helpdesku i pozostałe wiadomości wyglądają wręcz identycznie. W skrócie: przykładowo we wrześniu słali mi e-mail, w którym informowali mnie, że będą coś tam sobie emitować w październiku i teraz twierdzą, że już we wrześniu mieli materiał dowodowy na coś co wydarzy się w przyszłości? Korzystali z usług wróżbity Macieja?

12) "Pomimo pełnej świadomości, wciąż kontynuował Pan działalność polegającą na rozpowszechnianiu treści prawno-autorskich bez zgody podmiotów uprawnionych, prowadzoną dla zarobku i zysku, na zatrważająco olbrzymią skalę jak pokazują wszelkie zewnętrzne i wewnętrzne dane liczbowe." ⮜ 3x
Kłamstwo numer 1: nie rozpowszechniałem żadnych treści prawno-autorskich.
Kłamstwo numer 2: jak już wyżej wspominałem, użytkownicy mogli dodawać własne treści oraz odczytywać treści innych użytkowników w pełni za darmo.
Kłamstwo numer 3: jak dane liczbowe generuje się samemu lub robią to koledzy z CDA to można tam sobie wpisać co się chce. A prawda jest taka, że ilość zgłoszeń wysyłanych przez formularz była znikoma, a w przypadku zgłoszeń wysyłanych przez Canal+ wynosiła równe 0.

13) "Opisane w oświadczeniach wydarzenia związane z zakończeniem współpracy z Panem przez pośredników, którzy świadczyli różnego usługi w ramach działalności serwisów vorek.pl, pobieramy24.pl i inne, potwierdzają nielegalny charakter Pana działalności." ⮜ 2x
Kłamstwo numer 1: aby się nie powtarzać odnośnie zerwanych umów, odsyłam do punktów 2) i 4).
Kłamstwo numer 2: prokurator w 2019 roku umarzając postępowanie jakoś miał inne zdanie na ten temat. A mowa o sprawie gdzie prokurator miał dostęp do listy wszystkim moich domen.

14) "To pośrednicy podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z Panem"
Nie podjęli niezależnej decyzji tylko zostali zastraszeni przez pracownika Canal+.

15) "Dużym nadużyciem jest więc stwierdzenie, że Spółka kupowała od Pana reklamę mailingową."
Jeżeli byłem jedynym właścicielem baz, a reklama była zlecona i opłacona przez Canal+ (i taka informacja była w stopce), to kto kupował reklamę od kogo? Wiele do wyjaśniania tu nie ma. Tym bardziej, że posiadane umowy mówią jasno, że pośrednicy działają i będą podpisywać umowy na mój rachunek.

16) "Twierdzenie, że powołujemy się na jedną firmę związaną z cda.pl, która 'naprodukowała' zgłoszenie kompletnie mija się z prawdą."
I kolejne kłamstwo. Pracownik Canal+ kontaktując się ze mną powoływał się na raporty wysłane przez fejkową fundację założoną przez CDA.pl jako wiarygodne źródło zgłoszeń. Dziwnym trafem szybko przestał to robić jak go poinformowałem, że wiem kto stoi za tą pseudo fundacją. Po prostu stworzyli sobie układ, w którym fejkowa fundacja miała im uwiarygadniać sprawę ale wszystko się im posypało kiedy zorientowałem się kto za tym stoi.

17) "Wskazać należy że publikowanie tego typu nieprawdziwych informacji stanowi przestępstwo zniesławienia określone w art. 212 § 1 kodeksu karnego."
Treść oświadczeń jest zgodna z prawdą. W odróżnieniu od otrzymanego pisma, moje oświadczenia zawierają tylko i wyłącznie prawdę. Wypisywanie kłamstw nie jest moją domeną i tą wątpliwą przyjemność zostawiam pracownikom Canal+ i ich pełnomocnikom.


Dostępne formy pomocy
1) Darowizna
Poniżej znajdziesz dane potrzebne do wpłacenia darowizny:
Osoba organizująca zbiórkę: Katarzyna B
Numer konta: PL73 1140 2004 0000 3202 8388 4971
Tytuł: "Darowizna"
BIC/SWIFT dla wpłat z zagranicy: BREXPLPWMBK
Kopia powyższych danych dostępna jest pod linkiem: https://numer-konta.vox-epopuli.com/

2) Druga forma pomocy polega na głosowaniu portfelem - jeżeli uważasz, że firmy, które mnie próbują niszczyć nie zasługują na Twoje pieniędze, przestań im płacić i idź do konkurencji. Proste i skuteczne.
3) Trzecią formą jest wysyłanie zapytań do firm biorących udział w tym procedrze z zapytaniami dlaczego to robią i dlaczego w taki sposób. Presja zawsze ma sens.
4) Czwartą formą pomocy jest rozniesienie informacji o tym oświadczeniu gdzie tylko się da. Im więcej osób się dowie tym lepiej. Tym bardziej, że autocenzura będzie obowiązywać wszystkich internautów. Wiem, że z serwisów korzystało sporo osób mieszkających poza Polską - jeżeli macie strony, na których się zbieracie, dajcie znać innym.
5) Postarajcie się znaleźć miejsce, w którym będziecie mogli się gromadzić i kontaktować ze sobą aby być na bieżąco ze sprawa. Sam będę starał się Was powiadamiać o nowych aktualizacjach do oświadczenia poprzez konto Twitter, do którego linkuje poniżej. Możecie zaobserwować profil lub co jakiś czas sprawdzać nowe twitty.Adres e-mail, pod którym można się ze mną kontaktować w razie potrzeby: vox.epopuli.vox@gmail.com
Konto Twitter, które będę używał do informowania Was o istotnych aktualizacjach w sprawie: https://twitter.com/Vox_ePopuli