Jako, że kilka drobnych kwestii wymaga wyjaśnienia, mam dla Was ten krótki komunikat. Wyjaśniam w nim:
- jakie są koszty obrońców
- jaka suma darowizn wpłynęła na konto podane w oświadczeniu
- zarzuty odnośnie wyciągania pieniędzy poprzez zbiórkę
- kwestię kłamliwego komentarza z Wykop.pl
Mam też szybki komunikat dla kilku hejterów znudzonych życiem.


Słowem wstępu chciałbym nadmienić, że na obecną chwilę nie ma pewności czy w ogóle dojdzie do rozprawy sądowej. Aktualnie trwa etap przygotowawczy i ostatecznie prokurator może uznać, że zeznania korposzczura nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Mimo wszystko mając na uwadze to jak zostałem potraktowany przez aparat państwa, podejrzewam, że będą podejmowane kroki aby iść do sądu z byle oskarżeniem - w oświadczeniu za tydzień wyjaśnię dokładniej dlaczego mam takie podejrzenia. Z tego też powodu zdecydowałem się na dwóch obrońców - z czego jeden ma doświadczenie prokuratorskie. Już na wstępnym etapie dało nam to kilka wskazówek odnośnie części akt, do których mieliśmy dostęp. Nadmienię, że jeszcze nie dano nam dostępu do całości akt i pewnie ten dostęp otrzymamy w ostatniej chwili biorąc pod uwagę to, że na dostęp do pierwszej części czekaliśmy ok. 5 miesięcy. Przechodząc do sedna: koszt dwóch obrońców to 20 000 zł netto (trzeba jeszcze doliczyć VAT). Oczywiście wyjazdy na rozprawy są dodatkowo płatne. Strzelam, że całość zamknie się poniżej 40 000 zł netto w przypadku gdy sprawa trafi do sądu. Ile to może wtedy potrwać? 5 lat jak w przypadku Odsiebie? Bardzo możliwe. Chociaż uważam, że my się uwiniemy dużo szybciej z udowodnieniem tego, że korposzczur kłamał w zeznaniach. Ale na obecnym etapie nie mogę wyjawić nic więcej - niech to pozostanie niespodzianką w razie ewentualnej rozprawy :)


Kwota, którą udało się do tej pory uzbierać na zbiórce to 7081,13 zł. Do tej pory nie wykorzystałem ani złotówki z wpłaconych darowizn i wszystko opłacam z własnej kieszeni, a zebrana kwota jest dla mnie buforem bezpieczeństwa. Do skali pomocy (nie tylko finansowej) odniosę się w szerzej w następnym komunikacie, który pojawi się za tydzień.


Widziałem na Twitterze, że ktoś mi zarzucał wyciąganie pieniedzy poprzez zbiórkę dlatego jeszcze raz wyraźnie chcę zaznaczyć, że darowizna jest dobrowolna, a oprócz niej dostępne są inne formy pomocy, z których można skorzystać. Dodatkowo nadmienię, że po zakończeniu "sprawy", równowartość zgromadzonych środków przekażę na cele charytatywne.


Pod linkiem https://wykop.pl/link/7161601/niedlugo-strony-warez-torrent-moga-przestac-istniec/komentarz/117805013/rewi-drodzy-uzytkownicy-xd-ostatnio-zwracal-sie-do-mnie-w-mailu-ty-chory-poje-e-jak-walilem-twoja-matke-to-co-za-zmiana-jakas-terapia-albo-jakas-traum pojawił się jakiś czas temu wpis, w którym wykopowicz oskarża mnie o ataki personalne na niego. Użytkownik ten po opublikowaniu przeze mnie oświadczenia z 19 lipca, kontaktował się ze mną e-mailowo atakując mnie i wypominając tą nieprawdziwą historię. Jak już kilka razy wspominałem, posiadam historię formularzy kontaktowych od 2016 roku włącznie. Okazało się, że od 2016 roku użytkownik ten napisał dwie wiadomości: pierwszą w podobnym tonie co wpis z Wykop tylko, że w treści oskarżał mnie o bycie ruskim trollem (???). W odpowiedzi otrzymał standardową treść, którą słałem do każdego oszołoma (https://www.blasty.pl/upload/images/large/2021/06/poki-nie-bylo-internetu_2021-06-08_17-20-21.jpg), a druga wiadomość to jakieś grzeczne zapytanie o działanie serwisu.
Dlaczego to wyjaśniam? Ponieważ ta osoba otrzymał ode mnie komplet informacji, które Wam teraz przekazuję ale nie kwapiła się aby zedytować nieprawdziwy wpis. I jedyny dowód jakim się podpiera to nagłówki wiadomości e-mail, które może wkleić każdy kto kiedykolwiek otrzymał odpowiedź z formularza kontaktowego. Dlatego też nie wierzcie we wszystko co znajdziecie na wykopie na mój temat.


I jak już jesteśmy przy temacie oszołomów to chciałbym się odnieść do nielicznych e-maili, w których padają pod moim adresem dziwne oskarżenia. Nie będę ich cytował ponieważ nic to nie wnosi do sprawy. Domyślam się, że autorzy wiadomości liczyli na inny efekt ale jedyne co uzyskują to utwierdzenie mnie w przekonaniu, że ich praprzodkowie nie zeszli z drzew, a spadli z nich na głowy.


Za tydzień przekażę Wam długo oczekiwany komunikat o dalszym losie stron. Przepraszam, że tyle czasu musieliście czekać ale pojawienie się nowego obrońcy wydłużyło czynności, które mają miejsce w tle. Wszystkie przyszłe działania jakie będą mieć miejsce nie powinny mieć już takich opóźnień. Jeżeli dotarłeś do tego miejsce i chciałbyś partycypować w mojej walce, poniżej przdstawiam 5 różnych form pomocy:


Dostępne formy pomocy
1) Darowizna
Poniżej znajdziesz dane potrzebne do wpłacenia darowizny:
Osoba organizująca zbiórkę: Katarzyna B
Numer konta: PL73 1140 2004 0000 3202 8388 4971
Tytuł: "Darowizna"
BIC/SWIFT dla wpłat z zagranicy: BREXPLPWMBK
Kopia powyższych danych dostępna jest pod linkiem: https://numer-konta.vox-epopuli.com/

2) Druga forma pomocy polega na głosowaniu portfelem - jeżeli uważasz, że firmy, które mnie próbują niszczyć nie zasługują na Twoje pieniędze, przestań im płacić i idź do konkurencji. Proste i skuteczne.
3) Trzecią formą jest wysyłanie zapytań do firm biorących udział w tym procedrze z zapytaniami dlaczego to robią i dlaczego w taki sposób. Presja zawsze ma sens.
4) Czwartą formą pomocy jest rozniesienie informacji o tym oświadczeniu gdzie tylko się da. Im więcej osób się dowie tym lepiej. Tym bardziej, że autocenzura będzie obowiązywać wszystkich internautów. Wiem, że z serwisów korzystało sporo osób mieszkających poza Polską - jeżeli macie strony, na których się zbieracie, dajcie znać innym.
5) Postarajcie się znaleźć miejsce, w którym będziecie mogli się gromadzić i kontaktować ze sobą aby być na bieżąco ze sprawa. Sam będę starał się Was powiadamiać o nowych aktualizacjach do oświadczenia poprzez konto Twitter, do którego linkuje poniżej. Możecie zaobserwować profil lub co jakiś czas sprawdzać nowe twitty.Adres e-mail, pod którym można się ze mną kontaktować w razie potrzeby: vox.epopuli.vox@gmail.com
Konto Twitter, które będę używał do informowania Was o istotnych aktualizacjach w sprawie: https://twitter.com/Vox_ePopuli